Groapa de la ANL-urile de pe strada Petre Ghelmez desfiintata de municipalitate

Groapa formată de fundaţia Băncii Agricole, situată în imediata vecinătate a blocurilor ANL de pe strada Petre Ghelmez, va fi astupată. De vineri, 10 octombrie, municipalitatea, prin SC ADPP SA, a început lucrările de aducere la cotă a terenului cu ajutorul unei cantităţi de aproximativ 1400 metri cubi de pământ vegetal.
Construcţia neterminată a Băncii Agricole a fost demolată de municipalitate în luna ianuarie a acestui an, dat fiind faptul că terenul devenise un loc unde se aruncau frecvent gunoaie, dar şi pentru evitarea riscului de accidentare a persoanelor care ar fi putut cădea în groapa formată de fundaţia neacoperită.
Pentru ridicarea nivelului gropii s-a folosit molozul rezultat în urma demolării fundaţiei, dar şi de la alte demolări. Stratul de moloz, nivelat şi compactat până la cota -1,00 m, se completează cu pământ vegetal, care de asemenea se nivelează şi compactează pentru a se ajunge la cota ±0,00.
Potrivit directorului SC ADPP SA, Sorin Ruse, lucrările se vor finaliza săptămâna aceasta .

Ultima modificare: 14.10.2014 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Anunt privind intreruperea apei potabile